Kawior astrachański

Autor był nominowany wcześniej do nagrody ANGELUS (bestsellerowa książka: "Rumunia. W poszukiwaniu diabła", jest też laureatem nagrody BURSZTYNOWY MOTYL im. A.Fiedlera za "Czarnomorze. Wzdłuż wybrzeża, w poprzek gór" "Kawior Astrachański" to historia kryminalna, w której główny bohater, Polak – wielbiciel kawioru, złodziej samochodów i płatny zabójca – ucieka do Astrachania. Chce odciąć się od Polski i w Rosji zacząć życie od nowa, tu żyć, pracować i kochać. Ryzykuje współpracę z miejscowym półświatkiem, ale nie docenia sił, w których grę wplątał się na własne życzenie.
Wartka akcja, utrzymana w nurcie czarnego kryminału, w którą autor wplata anegdoty i ciekawostki o historycznym i współczesnym Astrachaniu, o mieszkających tam kiedyś i dzisiaj Polakach, o tyglu narodów i religii w delcie Wołgi, o rybach, które są źródłem kawioru, o samym kawiorze, a przede wszystkim o dzisiejszej Rosji. W książce znajduje się 80 fotografii ilustrujących opowieść oraz, jako atrakcja – przepisami pochodzące z kuchni tamtej części świata. Ta paradokumentalna historia nadaje książce również głębszy wymiar – daje się odczytywać jako alegoria polskich relacji ze Wschodem – bliskim i jednocześnie trudnym do zrozumienia. A także jako metafora losu człowieka, który podejmuje próbę zapanowania nad swym przeznaczeniem i sam sobie wyznacza granice zła i dobra.

Wydawca: Tamaryn
Typ okładki: okładka miękka
Liczba stron: 264
Wymiary: 14.5x20cm
EAN: 9788393738915
Data wydania: 22-10-2013
Kategorie: kryminał i sensacja > powieść sensacyjna,
proza > proza polska > powieść

Cena w sklepie: 34.00 zł

Informacje na tej stronie jest tylko dla odniesienia. Można kupić lub pobrać tę książkę w Internecie - www.swiatksiazki.pl