Kamyk na szańcu. Gawęda o druhu Aleksandrze Kamińskim w stulecie urodzin

Kamyk na szańcu to opowieść o życiu Aleksandra Kamińskiego, autora Kamieni na szaniec. Rodzina druha "Kamyka" udostępniła autorce rewelacyjne materiały: młodzieńczy pamiętnik, listy do matki, pamiętnik wojenny córki. Poznacie czas i miejsce powstania Kamieni na szaniec i niezwykły list, jaki druh Kamiński napisał do Barbary Wachowicz o swej pracy nad tą najsłynniejszą książką czasu okupacji. Prześledzicie losy "Kamyka" od pierwszych kroków harcerskich na Ukrainie, poprzez młodość, pełną harcerskich działań i przygód, pracę w harcerskiej szkole w Górkach Wielkich, wielką epopeję wojny, gdy "Kamyk" był komendantem Małego Sabotażu i redaktorem naczelnym największego pisma podziemnej Europy – "Biuletynu Informacyjnego". Będziecie mu towarzyszyć podczas Powstania Warszawskiego i w trudnych latach po wojnie, gdy uniemożliwiono mu pracę w harcerstwie. Poznacie dzieje narodzin dalszego ciągu Kamieni – książki Zośka i Parasol, setki listów "Kamyka" do przyjaciół, pamiętniki podróży do Francji, Jugosławii, Moskwy, dzieje jego pedagogicznej i harcerskiej służby, aż po dzień pożegnania, gdy składaliście mu przysięgę – A my, kochany nasz Kamyku, obiecujemy Ci, że iść będziemy trudną polską drogą – całym życiem!
Biografia Kamyka zawiera kilkaset rewelacyjnych zdjęć, w tym wiele nieznanych. Wystawa Barbary Wachowicz Kamyk na szańcu, opowieść o Druhu Aleksandrze Kamińskim i jego Bohaterach – Harcerzach Szarych Szeregów, odbywa triumfalną wędrówkę po Polsce. Następne tomy Wiernej rzeki harcerstwa: Rudy, Alek, Zośka – bohaterowie Kamieni na szaniec, To Zośki wiara – o żołnierzach-harcerzach batalionów powstańczych i o tych, którzy dziś nadal pełnią Służbę w Harcerstwie-Braterstwie.

Wydawca: Rytm Oficyna Wydawnicza
Typ okładki: okładka twarda
Liczba stron: 632
Wymiary: 16 x 21 cm
EAN: 9788373995222
Data wydania: 31-07-2012
Kategorie: biografie > biografie i autobiografie

Cena w sklepie: 52.00 zł

Informacje na tej stronie jest tylko dla odniesienia. Można kupić lub pobrać tę książkę w Internecie - www.swiatksiazki.pl