jQuery. Ćwiczenia praktyczne

Zaoszczędź mnóstwo czasu – jeszcze dziś poznaj jQuery!
Po co Ci jQuery, czyli genialny sposób na uproszczenie tworzenia witryn WWW
Ważne pola eksploatacji, czyli zapewnienie pożądanych efektów w różnych przeglądarkach
Rozszerzenia i jQuery UI, czyli przydatne funkcje i elementy doskonałej strony internetowej
Bez jQuery trudno dziś wyobrazić sobie szybkie tworzenie serwisów WWW. Kiedy tylko powstała ta biblioteka, jej możliwości docenili wszyscy – od projektantów amatorów po poważne koncerny, takie jak Google czy Microsoft. Dziś jQuery jest rozwijana na zasadach wolnego oprogramowania i coraz rzadziej można spotkać strony internetowe, których twórcy ignorują jej potężne zalety, takie jak łatwość dostępu do elementów witryny, manipulacja strukturą strony i węzłami DOM, spójna obsługa zdarzeń czy tworzenie animacji.
Jeśli wiesz już, jak stworzyć serwis internetowy za pomocą HTML-a i CSS, a także języka JavaScript, ale nie zetknąłeś się dotychczas z jQuery, koniecznie musisz to nadrobić. Idealnym przewodnikiem będzie dla Ciebie ta książka – w serii sensownych, logicznie ułożonych ćwiczeń nauczysz się wszystkiego, co może być Ci potrzebne do efektywnego korzystania z mocy biblioteki. Dowiesz się, jak używać funkcji jQuery i selektorów, modyfikować atrybuty węzłów, stosować funkcję zwrotną i dodawać nowe elementy do witryny. Poznasz procedury obsługi zdarzeń i sposoby nadawania określonego wyglądu stronom WWW. Zrozumiesz, jak jQuery współdziała z JavaScriptem i Ajaksem, a ponadto zorientujesz się w możliwościach biblioteki jQuery UI oraz rozszerzeń, które dodatkowo wspomogą Twoją pracę. Nie czekaj, zabierz się do ćwiczeń!
Podstawy jQuery
Dostęp do elementów strony
Manipulowanie węzłami DOM
Obsługa zdarzeń
Efekty na stronach WWW
jQuery i Ajax
Rozszerzenia
Obsługa interfejsu za pomocą myszy
Widżety jQuery UI
Z jQuery praca stanie się prostsza!

Wydawca: Helion
Typ okładki: okładka miękka
Liczba stron: 216
Wymiary: 14 x 20,8 cm
EAN: 9788324647989
Data wydania: 08-07-2013
Kategorie: informatyka > Webmasterstwo > JavaScript

Cena w sklepie: 32.50 zł

Informacje na tej stronie jest tylko dla odniesienia. Można kupić lub pobrać tę książkę w Internecie - www.swiatksiazki.pl