Język Go. Poznaj i programuj

Język Go jest nazywany „językiem C XXI wieku”. Podobnie jak C, umożliwia kompilowanie programów do wydajnego kodu maszynowego, który w natywny sposób współpracuje z poszczególnymi systemami operacyjnymi. Go jest elastycznym narzędziem pozwalającym osiągać maksymalny efekt przy minimalnych środkach. Jest bardzo wszechstronny — bardzo dobrze nadaje się do budowania infrastruktury takiej jak serwery sieciowe, do tworzenia narzędzi dla programistów, ale jest też znakomitym językiem do programowania grafiki, aplikacji mobilnych i uczenia maszynowego.
Niniejsza książka jest skierowana do osób, które chcą jak najszybciej rozpocząć tworzenie wydajnego oprogramowania w Go. Autorzy przejrzyście wyjaśnili podstawy tego języka i zasady nim rządzące, a swój wykład uzupełnili setkami interesujących i praktycznych przykładów dobrze napisanego kodu Go. W ten sposób Czytelnik dobrze pozna wszystkie aspekty tego języka, jego najistotniejsze pakiety oraz szeroki zakres zastosowań.
W książce omówiono:
podstawowe koncepcje Go, jego najważniejsze konstrukcje i elementy strukturalne programu;
proste i złożone typy danych, funkcje, metody i interfejsy;
zasady współbieżności implementowanej w Go;
kompilacja i formatowanie programu w Go;
korzystanie z pakietów oraz z bibliotek testowania;
zagadnienia zaawansowane: korzystanie z refleksji i programowanie niskiego poziomu.

Poznaj język Go — doskonałe narzędzie dla profesjonalisty!
Alan A.A. Donovan od dwudziestu lat zajmuje się programowaniem. Jest członkiem zespołu Go firmy Google w Nowym Jorku. Od 2005 r. pracuje w firmie Google nad projektami infrastrukturalnymi. Brał udział w opracowaniu autorskiego systemu kompilacji Blaze. Zbudował wiele bibliotek i narzędzi do statycznej analizy programów Go.
Brian W. Kernighan jest profesorem Wydziału Informatyki na Uniwersytecie Princeton. W latach 1969 – 2000 pracował nad językami i narzędziami dla systemu Unix w Centrum Badań Informatycznych firmy Bell Labs. Jest współautorem kilku książek, w tym takich jak Lekcja programowania. Najlepsze praktyki (Helion 2011).

Wydawca: Helion
Typ okładki: okładka miękka
Liczba stron: 360
Wymiary: 17 x 23 cm
EAN: 9788328324671
Data wydania: 22-07-2016
Kategorie: informatyka > Programowanie > Inne,
informatyka > Programowanie > Techniki programowania

Cena w sklepie: 54.50 zł

Informacje na tej stronie jest tylko dla odniesienia. Można kupić lub pobrać tę książkę w Internecie - www.swiatksiazki.pl