Jak działa Linux. Podręcznik administratora. Wydanie II

Co każdy administrator powinien wiedzieć
Linux to system operacyjny będący solą w oku giganta z Redmond. Jego możliwości, wydajność, elastyczność i bezpieczeństwo zostały docenione przez zaawansowanych użytkowników. Natomiast różnorodność powłok graficznych oraz łatwość ich użytkowania przypadły do gustu osobom rozpoczynającym przygodę z tym systemem. Jeżeli chcesz mieć pełną kontrolę nad swoim komputerem i wykorzystać potencjał Linuksa, potrzebujesz tego podręcznika.
Dzięki niemu poznasz wszystkie elementy systemu — począwszy od czeluści jądra, a skończywszy na powłokach użytkownika. W kolejnych rozdziałach znajdziesz informacje na temat podstawowych poleceń, pozwalających na wydajną nawigację w systemie plików oraz wyświetlanie zawartości tych plików, a także na temat narzędzi do kompresji oraz sposobów zarządzania procesami. Ponadto zobaczysz, jak uzyskać dostęp do urządzeń i zarządzać twardymi dyskami. Na tym etapie będziesz już gotów porównać systemy plików ext3 i ext4 oraz poznać kierunki rozwoju systemów plików. Zdobędziesz także ciekawe wiadomości dotyczące startu systemu, konfiguracji harmonogramu zadań, dostępu do sieci oraz tworzenia skryptów ułatwiających pracę. Ta książka będzie pasjonującą lekturą dla każdego użytkownika chcącego zgłębić tajniki pracy z systemem Linux.
Dzięki tej książce:

poznasz podstawowe polecenia dostępne w systemie Linux
nauczysz się zarządzać dostępnymi zasobami i procesami
opanujesz narzędzia programistyczne
zaznajomisz się z podstawami tworzenia skryptów powłoki
poznasz system Linux od podszewki

Wewnętrzne mechanizmy systemu Linux staną się w pełni dla Ciebie dostępne

Wydawca: Helion
Typ okładki: okładka miękka
Liczba stron: 456
Wymiary: 17 x 23 cm
EAN: 9788328309807
Data wydania: 02-11-2015
Kategorie: informatyka > Systemy operacyjne > Linux

Cena w sklepie: 63.50 zł

Informacje na tej stronie jest tylko dla odniesienia. Można kupić lub pobrać tę książkę w Internecie - www.swiatksiazki.pl