Istota ludzka czy osoba ludzka. Krytyka bioetyki początków życia Petera Singera

Obecne opracowanie – drugie w serii "bioETYKA" – poświęcone jest krytycznej analizie poglądów australijskiego filozofa – Petera Singera, który zyskał sobie w ostatnich dziesiątkach lat olbrzymią sławę zwłaszcza w bioetycznym świecie anglosaskim.
"Istota ludzka czy osoba ludzka? Krytyka Petera Singera bioetyki początków życia" – ukazuje zasadniczy problem, wokół którego rozgrywać się będzie cała analiza: czy ludzki embrion od samego początku – tzn. od stadium zygoty – przynależy do kręgu osób w ramach gatunku Homo sapiens, czy też stopniowo się nią staje, osiągając pełnię swych praw w późniejszym okresie? Czy godność człowieka przypisana jest mu wewnętrznie, niejako automatycznie poprzez sam fakt poczęcia się, czy też nadana jest przez jakiś "autorytet" zewnętrzny, który dokonuje oceny, czy spełnia on już wszystkie wymagania "bycia osobą".
Zapraszamy do lektury pierwszego całościowego polskojęzycznego opracowania koncepcji bioetyki początków życia w ujęciu Petera Singera.

Wydawca: Wydawnictwo św. Stanisława BM
Typ okładki: okładka miękka
Liczba stron: 272
Wymiary: 14.5 x 20.5 cm
EAN: 9788374224178
Data wydania: 17-01-2013
Kategorie: religia,
nauki humanistyczne > filozofia, socjologia

Cena w sklepie: 36.00 zł

Informacje na tej stronie jest tylko dla odniesienia. Można kupić lub pobrać tę książkę w Internecie - www.swiatksiazki.pl