Informatyka Europejczyka. Nauka i zabawa z komputerem w kształceniu zintegrowanym. Część 1

Numer dopuszczenia MEN dla podręcznika
"Nauka i zabawa z komputerem" klasa 1 to 84/1/2009
Witaj w świecie informatyki! Po tej fascynującej i zadziwiającej krainie oprowadzą Cię Zuzia Poziomka, Martynka Malinka, Jaś Cytrynka, Tomek Ananas i Misiu Fredziu. Z nimi nauczysz się doskonale pisać na klawiaturze komputera, tworzyć wyjątkowe kartki świąteczne oraz laurki z pięknymi i niepowtarzalnymi rysunkami. Dowiesz się, jak korzystać z Internetu, aby odnaleźć interesujące Cię informacje. Będziesz wiedział, jak utrzymać porządek w swoich dokumentach, a także jakie gry komputerowe wybrać, żeby naprawdę dobrze się bawić! Zobaczysz, że nawet nauka z komputerem to wielka frajda!
Książka "Informatyka Europejczyka. Nauka i zabawa z komputerem w nauczaniu zintegrowanym" wprowadza w zagadnienia informatyczne, ucząc bezpiecznego, odpowiedzialnego i świadomego korzystania z komputera oraz Internetu. Podręcznik został skonstruowany w taki sposób, aby uczniowie w trakcie gier, zabaw i łamigłówek zdobyli podstawową sprawność w posługiwaniu się sprzętem i oprogramowaniem. Jednocześnie wszystkie ćwiczenia zorientowane są na wszechstronny i harmonijny rozwój dziecka, a więc poszerzanie umiejętności związanych ze zdobywaniem wiedzy (pisanie, czytanie, liczenie), kształtowanie pozytywnych relacji z otoczeniem oraz działanie w różnych sytuacjach szkolnych i pozaszkolnych.

Pracownia komputerowa
Pisanie na klawiaturze
Mysz komputerowa
Edytor tekstu WordPad
Czcionki
Tworzenie plików i katalogów
Porządek na dysku
Pisanie tekstów i zapisywanie dokumentów
Program Paint
Rysowanie i przekształcanie elementów rysunku
Przeglądarka internetowa
Wyszukiwanie informacji w Internecie

Na płycie CD dołączonej do zestawu znajdziesz mnóstwo ciekawych zadań, krzyżówkę, kolorowankę i gry. Każde poprawnie wykonane zadanie zostanie nagrodzone. A więc nie czekaj dłużej — siadaj do komputera!

Wydawca: Helion Edukacja
Typ okładki: okładka miękka
Wymiary: 19,5 x 26 cm
EAN: 9788324614950
Data wydania: 17-08-2009
Kategorie: podręczniki > materiały pomocnicze dla uczniów > szkoła podstawowa,
informatyka > Podręczniki szkolne > Szkoła podstawowa

Cena w sklepie: 15.00 zł

Informacje na tej stronie jest tylko dla odniesienia. Można kupić lub pobrać tę książkę w Internecie - www.swiatksiazki.pl