III Rzesza. Kulisy walki o pozycję, wpływy, władzę

Książka odsłania tajemnice III Rzeszy. Przedstawia wnikliwą analizę sytuacji i sylwetek osób, które odegrały znaczącą rolę w Niemczech narodzin i panowania nazizmu. Autor ukazuje III Rzeszę jako arenę zażartej walki o pozycję, wpływy, łaskę wodza, o władzę. Bezlitosny świat, w którym władcy brutalnie zwalczają konkurentów i skrywają wstydliwe prawdy o sobie.
– Dlaczego Hitler tak histerycznie strzegł tajemnic swego pochodzenia, mnożył wysiłki – a zarazem ofiary – by ukryć swe pochodzenie?
– Jakiego rodzaju relacje łączyły Hitlera z kobietami? Dlaczego aż 9 jego kochanek usiłowało popełnić samobójstwo (5 skutecznie)?
– Jak to możliwe, że reżim narodowosocjalistyczny zdołał przetrwać dwanaście lat, mimo że jego dygnitarze nieustannie ze sobą walczyli?
– Jaka jest prawda o sprawie Rudolfa Hessa?
– Czy admirał Canaris był zdrajcą, czy bohaterem?
W każdej z tych kwestii czytelnicy uznają rzeczywistość za znacznie bardziej pasjonującą od najwymyślniejszej fikcji.
Książka nie aspiruje do roli historii III Rzeszy, ale odsłania kulisy władzy i świat prominentów, rzucając nowe światło na ogólnie znane fakty.

Wydawca: Muza SA
Typ okładki: okładka twarda
Liczba stron: 286
Wymiary: 16x24cm
EAN: 9788377586839
Data wydania: 23-04-2014
Kategorie: historia > historia świata,
literatura faktu > felieton i reportaż

Cena w sklepie: 33.00 zł

Informacje na tej stronie jest tylko dla odniesienia. Można kupić lub pobrać tę książkę w Internecie - www.swiatksiazki.pl