Historia architektury europejskiej

"Historia architektury europejskiej" – najlepsza na świecie synteza dziejów architektury Zachodu mimo upływu lat nie ma sobie równych i nadal pozostaje jednym z najważniejszych podręczników akademickich dla przyszłych architektów, projektantów i historyków sztuki. Nikolaus Pevsner, klasyk, którego czytają miliony na całym świecie, pracował nad nią przez całe życie, wzbogacając kolejne wydania. Obecny tom jest więc dwukrotnie obszerniejszy od pierwotnej edycji, a ponadto uzupełniony przez Michaela Forsytha analizą architektury najnowszej. Książka ukazuje się po raz pierwszy z kolorowymi ilustracjami i przerysowanymi na nowo planami, i zapewne, jak przed laty, zachwyci polskich miłośników sztuki.
Autor należy do grona najwybitniejszych specjalistów XX wieku zajmujących się sztuką i architekturą. I choć zmarł dwadzieścia lat temu, to jego pionierska i na wskroś nowoczesna praca nadal pozostaje jednym z najważniejszych podręczników akademickich dla przyszłych architektów, projektantów i historyków sztuki.

Wydawca: Arkady
Typ okładki: okładka twarda
Liczba stron: 320
Wymiary: 22×28.5 cm
EAN: 9788321347387
Data wydania: 10-12-2012
Kategorie: kultura i sztuka > architektura

Cena w sklepie: 81.50 zł

Informacje na tej stronie jest tylko dla odniesienia. Można kupić lub pobrać tę książkę w Internecie - www.swiatksiazki.pl