Gorgany, Połonina Krasna, Świdowiec. Mapa turystyczna w skali 1:50 000

Gorgany są to legendarne góry, stanowiące wyzwanie dla każdego prawdziwego turysty. Tutaj, przed II wojną światową, gdy góry leżały na terenie Polski (do 1945 roku), rozwijała się całoroczna turystyka, funkcjonowały liczne schroniska, znakowano trasy. W okresie powojennym cała infrastruktura uległa zniszczeniu, góry stały się trudno dostępne. Uwzględniając duże zainteresowanie wyjazdami w ten teren i chcąc dostosować ten dziki teren do uprawiania turystyki, w ostatnich latach zaczęto odtwarzać bazę turystyczną i znakować szlaki.
Mapa została wydana w kooperacji z czeskim wydawnictwo „Aurius” z Pragi. Przy jej opracowaniu współpracowaliśmy z ukraińską fundacją „Karpackie Ścieżki” oraz górskim pogotowiem "Zakarpacie".
Przedstawiono na niej całą sieć wyznakowanych szlaków, bazę noclegową, zaktualizowaną sieć dróg i innych elementów terenowych. Jedna strona obejmuje Gorgany, druga zaś połoninę Krasną i Świdowiec. Zaznaczone zostały centra turystyczne i dogodne miejsca do rozpoczęcia wędrówek, takie jak: Ust Czarna, Krasna, Dragobrat, Bystrzyca (Rafajlowa), Huta, Osmołoda, Sinewir, Torun i Kołoczawa.
Dwustronna mapa zawiera także krótki informator krajoznawczy w językach polskim, czeskim i ukraińskim.

Wydawca: Compass
Typ okładki: okładka miękka
Liczba stron: 2
Wymiary: 12.5×22.5cm
EAN: 9788376053981
Data wydania: 05-06-2013
Kategorie: podróże > mapy

Cena w sklepie: 13.50 zł

Informacje na tej stronie jest tylko dla odniesienia. Można kupić lub pobrać tę książkę w Internecie - www.swiatksiazki.pl