Excel. Wykresy, analiza danych, tabele przestawne. Niebieski podręcznik

Zaawansowana wiedza w zasięgu ręki!
Excel to narzędzie należące do pakietu MS Office, charakteryzujące się nieskończoną cierpliwością w wykonywaniu najbardziej mozolnych i skomplikowanych obliczeń. Rozwijany od wielu lat, zdobył ogromną popularność i obecnie jest najbardziej znanym arkuszem kalkulacyjnym. Jego potencjał doceniają inżynierowie, księgowi, analitycy i studenci. Program znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie są przechowywane i poddawane analizie ogromne zbiory danych. Świetnie sprawdza się też w roli kontrolera budżetu domowego. Chcesz poznać inne sposoby jego wykorzystania? Pomysłowość użytkowników nie zna granic!
Ta książka pozwoli Ci dogłębnie poznać najbardziej zaawansowane funkcje Excela. Tworzenie skomplikowanych wykresów i tabel przestawnych już nigdy nie będzie dla Ciebie problemem. Dowiesz się z niej, jak tworzyć formuły na potrzeby analizy danych oraz jak ominąć typowe trudności. Nauczysz się też analizować dane finansowe oraz statystyczne. Po zdobyciu tych umiejętności przejdziesz do zagadnień związanych z filtrowaniem danych oraz ich sortowaniem. Na sam koniec zapoznasz się z różnymi technikami analizy, poznasz narzędzie Solver oraz dodatek Analysis ToolPak. Zobaczysz także, jak zaimportować dane z innych źródeł lub skorzystać z kwerend bazodanowych. Książka ta jest doskonałym źródłem wiedzy dla wszystkich użytkowników Excela, którzy chcą wykorzystać w pełni jego możliwości.
W książce znajdziesz ponad 150 technik analizy danych w Excelu. Oto wybrane z tych metod:

Tworzenie formuł tablicowych
Wykrywanie błędów w formułach
Określanie lokalizacji wartości
Obliczanie amortyzacji metodą liniową
Tworzenie rozkładu częstości dla grup wartości
Przekształcanie zakresów na tabele
Analizowanie wartości komórek
Wykreślanie linii trendu logarytmicznego
Przeprowadzanie analizy regresji
Tworzenie tabel przestawnych i wykresów

Najlepsze techniki analizy danych podane na tacy!

Wydawca: Helion
Typ okładki: okładka miękka
Liczba stron: 318
Wymiary: 17 x 23 cm
EAN: 9788328306820
Data wydania: 22-07-2015
Kategorie: informatyka > Programowanie > VBA,
informatyka > Aplikacje biurowe > Excel

Cena w sklepie: 54.50 zł

Informacje na tej stronie jest tylko dla odniesienia. Można kupić lub pobrać tę książkę w Internecie - www.swiatksiazki.pl