Ethernet. Biblia administratora

Kompendium wiedzy o sieciach Ethernet! Biblia administratora sieci Ethernet!
Standard Ethernet powstał w 1976 roku w ośrodku badawczym firmy Xerox. Wykorzystywany do budowy sieci lokalnych, znajduje zastosowanie praktycznie w każdym miejscu. Sieci Ethernet spotkasz zarówno w mieszkaniach czy domach, jak i w biurach czy centrach danych. W zależności od budżetu, jakim dysponujesz, możesz zbudować sieć dostosowaną do własnych potrzeb. Nowoczesne sieci Ethernet pozwalają na niezawodne przesyłanie danych z ogromnymi prędkościami.
W Twoje ręce oddajemy biblię wiedzy o sieciach Ethernet, która odpowie na wszystkie nurtujące Cię pytania oraz zaprezentuje nowoczesne techniki wykorzystania tych sieci. Przekonasz się, jak wygląda proces automatycznej negocjacji oraz jak zasilać urządzenia za pomocą Ethernetu. W kolejnych rozdziałach znajdziesz charakterystyczne elementy popularnych sieci 10, 100 i 1000 Mb/s oraz niezwykle wydajnych sieci o prędkości dochodzącej do 400 Gb/s. Trzecia część tej książki została poświęcona budowie systemu Ethernet. Poznasz tu systemy okablowania strukturalnego, dostępne kable, złącza oraz przełączniki. Książka ta jest obowiązkową pozycją na półce każdego administratora, który chce poznać swoją sieć od podszewki.
Dzięki tej książce:
poznasz historię standardu Ethernet
zrozumiesz zasadę jego działania
zobaczysz, jaki potencjał kryją sieci Ethernet
nauczysz się projektować wydajne rozwiązania
poznasz tajniki działania Twojej sieci

Wydawca: Helion
Typ okładki: okładka miękka
Liczba stron: 448
Wymiary: 16,8 x 23,7 cm
EAN: 9788324696185
Data wydania: 12-11-2014
Kategorie: informatyka > Sieci komputerowe > Budowa sieci,
informatyka > Sieci komputerowe > Konfiguracja sieci,
informatyka > Sieci komputerowe > Sieci bezprzewodowe,
Sieci komputerowe > Sieci domowe

Cena w sklepie: 73.00 zł

Informacje na tej stronie jest tylko dla odniesienia. Można kupić lub pobrać tę książkę w Internecie - www.swiatksiazki.pl