Druga wojna światowa

Przełomowa panorama II wojny światowej. Dzieło życia prekursora nowoczesnej historii wojskowości.
Pisząc swój niezapomniany "Stalingrad", Antony Beevor stworzył podwaliny współczesnej historii wojskowości. W "Berlinie 1945", "Krecie" i "D-Day" szokował spojrzeniem na wojnę z perspektywy szeregowych żołnierzy. Teraz powraca z przełomową książką, która ukazuje pełną panoramę II wojny światowej. To błyskotliwa, poruszająca i dogłębna analiza największego konfliktu w dziejach ludzkości.
Od walk na granicy radziecko-chińskiej w sierpniu 1939 roku, przez kampanię wrześniową, podbój Francji i atak na Pearl Harbor, aż po D Day, upadek III Rzeszy oraz kapitulację Japonii. Beevor perfekcyjnie odmalowuje każdy kolejny etap wojny. Ukazuje jej okrucieństwo, uwydatnia ogrom i udowadnia, że globalny konflikt był przede wszystkim tragedią zwyczajnych ludzi. To kontrowersyjna i nowatorska praca historyczna oraz pasjonująca lektura, od której nie sposób się oderwać.
Dzieło życia jednego z najwybitniejszych historyków wojskowości, po którym historia XX wieku już nigdy nie będzie taka sama.

Wydawca: Znak
Typ okładki: okładka twarda
Liczba stron: 1040
Wymiary: 16 x 24 cm
EAN: 9788324021611
Data wydania: 20-02-2013
Kategorie: historia > historia świata,
historia > II Wojna Światowa

Cena w sklepie: 61.50 zł

Informacje na tej stronie jest tylko dla odniesienia. Można kupić lub pobrać tę książkę w Internecie - www.swiatksiazki.pl