Doktryna Ateny

Kobiety nie rządzą jeszcze światem, ale wszyscy jego mieszkańcy chcieliby, aby miały one większy wpływ na biznes, rządy i każdy inny aspekt współczesnego życia. Wśród 64 tysięcy ankietowanych osób aż dwie trzecie przyznało, że ziemia byłaby lepszym miejscem, gdyby mężczyźni myśleli podobnie jak kobiety. Przekaz był zbliżony niezależnie od miejsca zamieszkania: mamy dość męskiego podejścia wszystko-albo-nic w realizacji działań. Czas na coś lepszego.
Zainspirowani zgromadzonymi danymi, John Gerzema i Michael D’Antonio przemierzyli świat, aby odnaleźć kobiety oraz mężczyzn, którzy stojąc na czele innowacyjnych organizacji, wykorzystują umiejętności i wartości powszechnie kojarzone z kobietami. Stawiając na współpracę, komunikację i dzielenie się, wszyscy ci pionierzy odnoszą sukcesy we współczesnej rzeczywistości. W Doktrynie Ateny jej autorzy pokazują, dlaczego kobiecość to system operacyjny sukcesu w dwudziestym pierwszym wieku.
• PRZYWÓDZTWO: wartości tradycyjnie kojarzone z kobietami pozwalają kształtować skuteczniejszych liderów i uzyskać strategie organizacyjne dla współczesnego społeczeństwa.
• ZARZĄDZANIE KARIERĄ I SAMODOSKONALENIE: cechy postrzegane jako kobiece – elastyczność, empatia i uczciwość – to podstawa mobilności zawodowej i poczucia osobistego spełnienia.
• ZARZĄDZANIE ZMIANĄ: kobiece cechy pozwalają nam płynnie i skutecznie dostosowywać się do współczesnych zmian.
Zaprezentowane w Doktrynie Ateny fakty dowodzące, że kobiece wartości zyskują na znaczeniu i ożywają dzięki aktualnym opowieściom z całego świata popartym precyzyjnymi danymi. Dzięki trosce, umiejętności słuchania i współpracy zarówno mężczyźni, jak i kobiety rozwiązują konflikty, osiągają zyski i na nowo definiują sukces w każdej sferze. Te historie mogą być natchnieniem w zakresie przywództwa, zarządzania zmianą, a nawet kariery i pomóc Ci w odniesieniu podobnego sukcesu.

Wydawca: Studio Emka
Typ okładki: okładka twarda
Liczba stron: 332
Wymiary: 16×23.5cm
EAN: 9788364437083
Data wydania: 12-09-2014
Kategorie: nauki humanistyczne > psychologia

Cena w sklepie: 45.50 zł

Informacje na tej stronie jest tylko dla odniesienia. Można kupić lub pobrać tę książkę w Internecie - www.swiatksiazki.pl