Dobry brat, zły brat

Mimo policyjnych kontroli i wyjazdu Marji na studia do Stanów Wiktor Kärppä stara się prowadzić przykładne życie praworządnego obywatela. Niestety sprawy się komplikują, gdy do Helsinek sprowadza się z Rosji jego starszy brat Aleksiej, a na rynku pojawia się superheroina zbierająca śmiertelne żniwo. Rosyjska mafia i fińska policja chcą jak najszybciej zlikwidować dopływ nowego narkotyku. Bracia są na celowniku. Wiktor musi więc znaleźć prawdziwe źródło narkotyku. Tymczasem na drodze staje ponętna Helena – zamężna kusicielka zwiastująca kłopoty.
"Rönkä pisze jasno i zwięźle, poświęca dużo uwagi nawet epizodycznym postaciom i tworzy przekonującą, mocną narracje. Dobry brat, zły brat to pozbawiony niepotrzebnego blasku, mrożący krew w żyłach, wciągający kryminał" Helge Hopp, Parkavenue.de

"Kärppä to tak przyjemny gość, że po prostu chce się z nim być" "Satakunnan Kansa" (Finlandia)
"Mądra, bezpretensjonalna powieść, która daje czytelnikowi mnóstwo materiału do przemyśleń" Ulrich Noller, "WDR" (Niemcy)
Matti Rönkä urodził się w 1959 roku w północnej Karelii pod granicą rosyjską. Dziennikarz prasowy, radiowy i telewizyjny. Autor serii kryminałów o Viktorze Kärppie: Mężczyzna o twarzy mordercy (2002), Dobry brat, zły brat (2003), Ystävät kaukana (Przyjaciele z daleka, 2005), Isä, poika ja paha henki (Ojciec, syn i zły duch, 2007) i laureat prestiżowych nagród literackich: Szklanego Klucza i Fińskiej Nagrody Kryminalnej. Mężczyzna o twarzy mordercy zdobył ponadto w 2008 roku trzecie miejsce w najważniejszym niemieckim konkursie na powieść kryminalną, Deutscher Krimi Preis.

Wydawca: Czarne
Typ okładki: okładka miękka
Liczba stron: 224
Wymiary: 12,5 x 19,5 cm
EAN: 9788375362565
Data wydania: 30-08-2011
Kategorie: kryminał i sensacja > kryminał

Cena w sklepie: 27.00 zł

Informacje na tej stronie jest tylko dla odniesienia. Można kupić lub pobrać tę książkę w Internecie - www.swiatksiazki.pl