Diamentowe ostrze

"W książce opisuję, jak zbudowałem Oddział Diamentów w firmie Andin International, używając zasad zaczerpniętych z pradawnej mądrości buddyzmu; jak startując od zera zmieniłem go w przedsiębiorstwo o światowym zasięgu, generujące milionowe zyski."
"Pierwsza zasada mówi, że biznes powinien być udany i przynosić wymierne zyski. W Ameryce i w krajach Zachodu rozpowszechniony jest pogląd, że bycie człowiekiem sukcesu, zarabianie dużych pieniędzy jest czymś w pewnym sensie niewłaściwym dla osoby, która próbuje prowadzić uduchowione życie. W buddyzmie jednak utrzymuje się, że to nie pieniądze same w sobie są złe; w rzeczy samej osoba dysponująca większymi zasobami może zrobić o wiele więcej dobrego dla innych. Pytanie brzmi raczej jak, czyli w jaki sposób zdobywamy pieniądze; czy rozumiemy skąd one przychodzą i jak sprawić, by przychodziły stale; i czy utrzymujemy w stosunku do nich zdrową postawę. Tak więc wszystko polega na tym, by zarabiać pieniądze w czysty i uczciwy sposób."
"(…) w reakcji na finansowe kłopoty (czy to na poziomie firmy czy osobistym) należy przede wszystkim wystrzegać się skąpstwa jako stanu umysłu. Choć prawdą jest, że nie może być wystarczających funduszy, by wypłacać premie jak do tej pory (…), ale najważniejsze jest, by nie skąpić w myślach i nie stracić twórczego podejścia do sprawy, a także bardzo ważne jest, by pozostać szczodrym mimo trudnej sytuacji finansowej."

Wydawca: Czerwony Słoń
Typ okładki: okładka miękka
Liczba stron: 304
Wymiary: 14×20.5 cm
EAN: 9788365274038
Data wydania: 07-10-2015
Kategorie: nauki humanistyczne > filozofia, socjologia

Cena w sklepie: 32.00 zł

Informacje na tej stronie jest tylko dla odniesienia. Można kupić lub pobrać tę książkę w Internecie - www.swiatksiazki.pl