Czarnogóra. Fiord na Adriatyku. Wydanie 6

Czarnogóra to kraj, który można przemierzyć w ciągu jednego dnia, co
kilkadziesiąt kilometrów zmieniając całkowicie krajobraz – z posępnych
szczytów i głębokich kanionów na słoneczne plaże, z kamiennych, krasowych
pustyń na gaje oliwne, z podmokłych brzegów Jeziora Szkoderskiego
na urwisty fiord Boki Kotorskiej. Weneckie miasta sąsiadują tu z zamieszkanymi
przez Albańczyków wsiami, cerkwie z meczetami… Odbicie
skomplikowanej historii regionu i bogactwa jego tradycji znajdziemy także
w mentalności i temperamencie dumnych i gościnnych Czarnogórców.
Przewodniki Bezdroży przybliżają historię, kulturę i przyrodę opisywanych regionów i krajów oraz oprowadzają po ich najbardziej fascynujących zakątkach. Treść uporządkowano dla wygody w układzie regionalnym. Opisom miast i innych atrakcji turystycznych towarzyszą przejrzyste mapy oraz ramki z ciekawostkami, czyniące z przewodnika pasjonującą lekturę nie tylko w czasie podróży. Informacje praktyczne pomagają zaplanować wyjazd i odnaleźć się w odwiedzanym miejscu. Całość zamyka praktyczny minisłowniczek.

Draginja Nadaždin – pochodzi z Moś
taru w Hercegowinie (była Jugosławia).
Absolwentka etnologii na Uniwersytecie
Warszawskim. Członkini redakcji czasopisma
"Op.cit.".
Maciej Niedźwiecki – pochodzi z Koszalina.
Doktor nauk humanistycznych.
Zajmuje się komunikacją społeczną.
Krzysztof Bzowski – historyk, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego. Dzięki studiom historycznym jego zainteresowania podróżnicze zwróciły się na wschód, ku dawnym polskim kresom, gdzie odwiedzał nie tylko miejsca związane z polską historią – równie chętnie penetruje też górskie bezdroża Czarnohory i Gorganów oraz innych masywów w Karpatach Wschodnich. Jednocześnie pozostaje wciąż zagorzałym "fanem" Austro-Węgier, intensywnie podróżując po dawnych terenach monarchii. Związki rodzinne zaprowadziły go w innym jeszcze kierunku – do Francji, skąd trafił też na Półwysep Iberyjski. Poza tym zwiedzał Afrykę Północną, kraje Bałkańskie, Turcję i Izrael.
Grzegorz Petryszak – związany z górami "od zawsze", nowosądeczanin z urodzenia, absolwent Akademii Ekonomicznej w Krakowie; wolne chwile spędza przede wszystkim na wędrówkach górskich. Przemierza górskie szlaki Karpat, zarówno w Polsce, jak i na Ukrainie oraz w Rumunii. Poddał się też urokowi Bałkanów, a także gór Gruzji. Współpracuje z magazynem NPM, gdzie zamieszcza relacje ze swoich podróży.
Maciej Żemojtel – z wykształcenia leśnik, z zamiłowania od ponad dwudziestu lat aktywny górołaz. Jego pasję stanowią Karpaty rozumiane jako wieloskładnikowy fenomen kulturowy i geograficzny. Szczególną atencją darzy Karpaty ukraińskie i rumuńskie, które odwiedzał, jak dotąd, po kilkanaście razy. Wędrował także po górach Albanii, Armenii, Bułgarii, Chorwacji, Czarnogóry, Gruzji, Macedonii i Słowenii. Na Bałkanach najczęściej wraca na pogranicze czarnogórsko-albańskie, gdzie poza penetrowaniem kolejnych masywów pogłębia znajomości z miejscowymi góralami.

Wydawca: Bezdroża
Typ okładki: okładka miękka
Liczba stron: 368
Wymiary: 12,3 x 17,5 cm
EAN: 9788324685165
Data wydania: 03-06-2014
Kategorie: podróże > przewodniki

Cena w sklepie: 37.00 zł

Informacje na tej stronie jest tylko dla odniesienia. Można kupić lub pobrać tę książkę w Internecie - www.swiatksiazki.pl