Co by tu jeszcze…

Wybór najciekawszych felietonów opublikowanych przez Olgę Lipińską na łamach pisma „Twój Styl” w latach 1998-2009.
Z przekornym poczuciem humoru opisuje w nich nie tylko przeobrażenia polityczne i ich wpływ na rzeczywistość, życie artystyczne i przyjaciół, ale także własne lęki i frustracje, swoją niezgodę na otaczające nas absurdy, a nade wszystko swój dom (w którym odnajduje poczucie bezpieczeństwa, o ile oczywiście nie trafi się akurat jakiś remont), także ten na Mazurach, oraz swoją najbliższą rodzinę… Olga Lipińska ciepło i serdecznie wspomina w felietonach swoich zmarłych przyjaciół – Stanisławskiego, Holoubka, Rakowskiego. Są one jej hołdem dla nich, wyrazem żalu za światem i ludźmi, których już nie ma.
Olga Lipińska
Wszechstronna reżyserka i scenarzystka – realizowała spektakle dramatyczne w Teatrze TV (m.in. sztuki Fredry, Słowackiego, Musseta), na scenach teatralnych i operowych (Opera Śląska, Opera Poznańska), ale też m.in. takie imprezy jak Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu oraz festiwal FAMA w Świnoujściu; w latach 1977-1990 sprawowała funkcję dyrektora i kierownika artystycznego warszawskiego Teatru Komedia. Szerszej publiczności znana jest przede wszystkim jako autorka popularnych programów kabaretowych (ostrogi satyryka zdobywała jeszcze w STS-ie), święcących triumfy w polskiej telewizji od końca lat sześćdziesiątych aż po dzisiaj.

Wydawca: Prószyński Media
Typ okładki: okładka twarda
Liczba stron: 208
Wymiary: 16.5×24 cm
EAN: 9788378396642
Data wydania: 05-11-2013
Kategorie: literatura faktu > felieton i reportaż

Cena w sklepie: 31.50 zł

Informacje na tej stronie jest tylko dla odniesienia. Można kupić lub pobrać tę książkę w Internecie - www.swiatksiazki.pl