Błękitna godzina

Poruszająca opowieść o miłości, zdradzie i walce o prawdę i przetrwanie.
Robin i Paul, małżonkowie od trzech lat, postanawiają spędzić długie wakacje w Maroku. W przyprawiającej o zawrót głowy egzotyce tego śródziemnomorskiego kraju Paul jest ucieleśnieniem marzeń Robin – człowiekiem pełnym pasji, utalentowanym, mądrym. Jest przekonana, że właśnie tutaj zajdzie w upragnioną ciążę.
Życie trzydziestosiedmiolatki wydaje się cudowną idyllą. Ale wszystko zmienia się, gdy jej mąż nagle znika, a ona staje się główną podejrzaną w policyjnym śledztwie. Kiedy prawda stopniowo wychodzi na jaw, w coraz bardziej przerażającej spirali przerażenia, z której nie ma ucieczki, Robin przemierza Maroko od Casablanki po budzącą grozę Saharę.
Douglas Kennedy jest autorem kilku powieści przełożonych na ponad dwadzieścia języków, w tym brawurowo zekranizowanej przez Pawła Pawlikowskiego „Kobiety z Piątej Dzielnicy” (w rolach głównych wystąpili Ethan Hawk i Kristin Scott Thomas) oraz trzech cenionych książek podróżniczych. W 2006 roku otrzymał francuski Order Sztuki i Literatury. Urodzony na Manhattanie, mieszka na zmianę w Londynie, Paryżu, Berlinie, Maine i Nowym Jorku.
Kennedy jest absolutnym mistrzem tworzenia historii miłosnych, w których aż roi się od pełnych napięcia zwrotów wydarzeń.
„The Times”
Kennedy jest prawdziwym geniuszem, jeśli chodzi o rozumienie dumnych kobiet, którymi targają wewnętrzne konflikty.
„Daily Mirror”
Jazda na złamanie karku ze stromej góry – właśnie tak czujemy się podczas lektury najnowszej książki Kennedy’ego.
„Esquire”
Przygoda i psychologia rozświetlone słońcem pustyni.
„New Statesman”
Douglas Kennedy w cudowny sposób zmusi cię do przekładania kolejnych kartek powieści.
„Standard”

Wydawca: Świat Książki
Typ okładki: okładka miękka
Liczba stron: 352
Wymiary: 13.5×21.5 cm
EAN: 9788380313644
Data wydania: 26-10-2016
Kategorie: proza > proza obca > powieść

Cena w sklepie: 24.43 zł

Informacje na tej stronie jest tylko dla odniesienia. Można kupić lub pobrać tę książkę w Internecie - www.swiatksiazki.pl