Bóle fantomowe

Były egzekutor długów Tore Pulli zostaje skazany za zabójstwo dawnego znajomego. Sprawa jest czysta – wszyscy wiedzieli o konflikcie między mężczyznami, gdy na miejsce zbrodni przyjeżdża policja, Pulli ma na rękach krew, a badania wykazują, że szczęka ofiary została złamana w sposób znany jako "podpis Pullego" z czasów, gdy działał na granicy prawa. Mimo to Tore utrzymuje, że jest niewinny. Kiedy zbliża się termin apelacji, prosi o pomoc Henninga Juula, dziennikarza, który rozwiązał już wiele spraw kryminalnych. Ale wybiera go także z innego powodu. Pulli ma informacje, dla których Juul zrobi wszystko. Wie, co stało się w nocy, gdy zginął syn dziennikarza.
"Książka jest tak dobra, że czytelnik kończy ją z silną potrzebą sięgnięcia po kolejne tomy przygód reportera nawiedzanego przez duchy przeszłości".
"Romerikes Blad"
"Największym atutem Engera jest to, że z powodzeniem utrzymuje niesłabnące tempo i napięcie".
"Adresseavisen"
"Henning Juul jest spokrewniony z Vargiem Veum Gunnar Staalesen i Harrym Hole Jo Nesbo: straumatyzowany i raczej niechlujny rycerz, który już dawno spadł ze swego białego rumaka".
"Jyllands-Posten"
"Każda kolejna strona zamyka cię w żelaznym uścisku, z którego nie możesz i wcale nie chcesz się uwolnić. Świetna robota".
Krimifan.dk

Wydawca: Czarne
Typ okładki: okładka miękka
Liczba stron: 380
Wymiary: 12.5×20.5 cm
EAN: 9788375363777
Data wydania: 18-06-2012
Kategorie: proza > proza obca > powieść

Cena w sklepie: 30.50 zł

Informacje na tej stronie jest tylko dla odniesienia. Można kupić lub pobrać tę książkę w Internecie - www.swiatksiazki.pl