Beskid Wyspowy. Przewodnik

Beskid Wyspowy – ziemia nieznana, ziemia polecana…
Bywa turystom „po drodze” – do Zakopanego, Krynicy, Szczawnicy…
Niewiele jest grup górskich, w których z podgórskiego krajobrazu oraz szerokich, rozłożystych dolin wyrastają strome „wyspy” gór. Napoje z Tymbarku, dwie „stolice” Beskidu Wyspowego: Limanowa i Mszana Dolna, historyczne bogactwo Szczyrzyca i Czchowa, niepowtarzalna atmosfera jedynego schroniska górskiego na Luboniu Wielkim, wiekowe drewniane kościoły w Dobrej, Słopnicach, Jodłowniku i Kasinie, wody mineralne Szczawy, Żegocina przycupnięta pod Kamionną, najpiękniejsza linia kolejowa w Beskidach i wreszcie najważniejszy czynnik – ludzie, górale zwani Zagórzanami i Sądeccy Lachowie – to wszystko kształtuje niepowtarzalny klimat tych stron.
Przewodnik obejmuje cały Beskid Wyspowy oraz wschodnią część Beskidu Średniego – Pasmo Łysiny i Lubomira. Publikacja jest bogato ilustrowana. Liczne mapki i planiki pokrywają prawie cały obszar opisany w przewodniku. Dla urozmaicenia zamieszczono także panoramy z najciekawszych miejsc, polan i szczytów.

Wydawca: Oficyna Wydawnicza Rewasz
Typ okładki: okładka miękka
Liczba stron: 366
Wymiary: 12×16.5 cm
EAN: 9788362460250
Data wydania: 17-08-2012
Kategorie: podróże > książki podróżnicze

Cena w sklepie: 32.00 zł

Informacje na tej stronie jest tylko dla odniesienia. Można kupić lub pobrać tę książkę w Internecie - www.swiatksiazki.pl