Architectourism. Tom 1. Hiszpania

Pierwsza część serii "architectourism" to zaproszenie do odwiedzenia fascynującej Hiszpanii. W nieco szerszym, "okołoarchitektonicznym" kontekście ukazane są wybrane projekty, od domów jednorodzinnych po muzea, kościoły, hotele, a nawet lotniska; od minimalistycznych prac Alberto Campo Baezy po rzeźbiarskie formy Franka Gehry’ego.
Realizacje zostały zaprezentowane w ujęciu geograficznym, z podaniem lokalizacji na mapach, oraz konkretnych adresów oraz danych GPS w przypadku obiektów publicznych. Hiszpanię podzielono na osiem rejonów: Andaluzję, Kastylię La-Manchę i Kastylię i León z Estremadurą, Madryt i okolice, Kantabrię z Asturią i Galicją, Kraj Basków z Nawarrą i La Rioją, Katalonię z Aragonią, Walencję i Murcję oraz Wyspy Kanaryjskie i Baleary.
Ujednolicony system identyfikacji wizualnej oraz grafika autorstwa Michała Sapety i Bartosza Haducha powinny ułatwić podróż, zarówno tą wirtualną – po książce, jak i tą realną – po Hiszpanii. Poszczególne prezentacje uzupełnione są zdjęciami gwiazd współczesnej fotografii architektonicznej (m.in. Rolanda Halbe i Hisao Suzuki), rysunkami architektonicznymi, kolażami graficznymi wprowadzającymi do specyfiki danego regionu Hiszpanii oraz odręcznymi szkicami autorstwa Wojciecha Zagórskiego, które pomogą zrozumieć i poznać strukturę prezentowanych budynków.

Wydawca: ZOCO
Typ okładki: okładka miękka
Liczba stron: 288
Wymiary: 20 x 20 cm
EAN: 9788393313006
Data wydania: 26-07-2012
Kategorie: albumy > architektura

Cena w sklepie: 54.50 zł

Informacje na tej stronie jest tylko dla odniesienia. Można kupić lub pobrać tę książkę w Internecie - www.swiatksiazki.pl