Antykiler

Fascynująca książka obecna w co trzecim rosyjskim domu. Jej nakład w Rosji przekroczył już 5 milionów egzemplarzy, a film nakręcony na jej podstawie zyskał miano kultowego. To literatura pisana przez fachowca, całkowicie autentyczna, mocna i brutalna.
„Gdy czytałem „Antykilera“ Daniła Koreckiego, siłą rzeczy stawały mi przed oczami moje pierwsze wyprawy do Rosji początku lat 90-tych. Rosji okresu przełomu, kształtowania nowej państwowości, nowego społeczeństwa, nowego myślenia. Rosji dzielonej niczym kawał mięsa ostrymi nożem grup przestępczych i współdzałających z nimi nowych biznesmenów, rozkradających w początkach bandyckiej prywatyzacji narodowy majątek.
Opisany przez Daniła Koreckiego Tichodońsk, znajdujący się w regionie przykaukaskim, to Rosja okresu tranformacji w pigułce: tworzące się nowe grupy kryminalne, podział stref wpływów, nowy kodeks przestępczy, utrata autorytetów, katastrofa państwowości i nieudolne próby przejęcia kontroli nad sytuacją przez skorumpowaną milicję. Na tle powszechnego rozkładu i bandyckich porachunków jak światełko w tunelu przedstawieni są w książce nieliczni uczciwi funkcjonariusze organów ścigania z majorem Korieniewem, „Lisem“, na czele. Ich metody mogą budzić wątpliwości: wymierzanie sprawiedliwości na własną rękę, naginanie prawa w imię dotarcia do źródeł zła, bezlitosne wykorzystywanie informatorów w szeregach mafijnych ugrupowań.
Major Korieniew, ideowy milicjant schyłku ZSRR, płaci za swoją bezkompromisową walkę o sprawiedliwość więzieniem: naraża się sprzedajnym przełożonym, którzy wykorzystują metody „Lisa“przeciwko niemu. Korecki po mistrzowsku opisuje skryminalizowaną rzeczywistość, w brutalny sposób przedstawiając przestępczą hierarchię z jej nie-honorowym kodeksem, systemem zdegenerowanych wartości, autorytetem więzienia jako trampoliny do bandyckiej kariery.
Krew leje się w książce szerokim strumieniem, trup ściele gęsto, a wszystko to nie pozostawia złudzeń: życie ludzkie nie było, nie jest i nie będzie w Rosji w cenie, dopóki szacunek i respekt budzi jedynie brutalna siła. Tutaj nawet miłość nie jest w stanie złagodzić obyczajów, okazywanie uczuć to oznaka słabości, a kobiety to dla mężczyzn jedynie środek na drodze do celu i zaspokojenia instynktów.
Antykiler to powieść o szakalu w stai rozjuszonych wilków, który, by wyrwać się z zaklętego kręgu przemocy i zdrady, musi rozszarpywać swych współplemieńców, wiedząc, że wcześniej czy później i tak trafi na ich ostre kły. Ale to już zupełnie inna historia; historia, w której bandycka Rosja zacznie stroić się w pióra europejskiej demokracji, a wilki i szkale przywdzieją skóry owieczek biznesu."
Wiktor Bater
Danił Korecki wyróżnia się wśród innych rosyjskich pisarzy doskonałą znajomością realiów świata przestępczego. Jako były milicjant zna go na wylot. Wszystko, o czym pisze, widział osobiście. Sam o sobie mówi, że jest gliniarzem, profesorem i pisarzem w jednym. Ma doświadczenie pułkownika MWD (Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Republiki Rosji); ponadto jest profesorem Uniwersytetu w Rostowie i autorem ponad 250 prac naukowych. Łączny nakład jego książek przekroczył 20 milionów egzemplarzy.

Wydawca: Feeria
Typ okładki: okładka miękka
Liczba stron: 528
Wymiary: 16.5×23.5cm
EAN: 9788372293718
Data wydania: 17-11-2014
Kategorie: kryminał i sensacja > powieść sensacyjna

Cena w sklepie: 33.00 zł

Informacje na tej stronie jest tylko dla odniesienia. Można kupić lub pobrać tę książkę w Internecie - www.swiatksiazki.pl