Angela Merkel. Pani kanclerz

"Przeżyłam trzydzieści pięć lat w dyktaturze, która w płynny sposób przeniknęła do naszej współczesności. Jestem bardzo sceptyczna, gdy inni mówią, że to już nigdy nie może się zdarzyć" Przetłumaczona na język polski, głośna biografia Angeli Merkel, wydana kilka miesięcy temu w Niemczech, w której autor ujawnił polskie korzenie pani kanclerz. Autor stara się odpowiedzieć na pytania: Kim naprawdę jest najpotężniejsza obecnie Europejka, która – jak sama twierdzi – ceni wolność i ciszę? Jak dziewczyna z położonego w dawnym NRD Templin dotarła na szczyty władzy? Stefan Kornelius dokonuje w swojej książce rzetelnej analizy polityki wewnętrznej i międzynarodowej prowadzonej przez Merkel: Moja książka wypełnia biograficzną lukę. Opowiada historię Angeli Merkel, pokazuje jej spojrzenie na świat oraz rolę, jaką odgrywa w Europie. Moim zdaniem kiedyś przez historyków będzie oceniana jej umiejętność bycia kanclerzem. Angela Merkel przebyła niezwykłą drogę, zanim osiągnęła dzisiejszą pozycję. Dorastając w mieście, gdzie stacjonowały wojska ZSRR, od młodości była zafascynowana Kalifornią i przekonana o potędze sprawiedliwości i sile argumentów. Zawsze świetna uczennica i studentka, wielbicielka Dostojewskiego i Tołstoja, fizyk z wykształcenia. Nie znosi krzykaczy, a ze wszystkich krajów Europy najbardziej obca jest jej Francja. Przebiła się do elity mężów stanu zaledwie w dwa dziesięciolecia. W młodości podróżowała autostopem po Gruzji, gdzie na własne oczy mogła obserwować izolację i rozpad socjalizmu. Dziś podejmowana jest z honorami w Białym Domu. Stany Zjednoczone trapione objawami własnej słabości, na drugim biegunie Rosja pod wodzą Władimira Putina, lojalność wobec Izraela, nieustanne zmagania z rozlicznymi konfliktami w różnych miejscach – świat Angeli Merkel jest jasno określony. Czy to właśnie od niej zależy przyszłość Europy?
O KSIĄŻCE W PRASIE NIEMIECKIEJ:
"Stefan Kornelius z wielką skrupulatnością opisuje oczekiwania Angeli Merkel wobec przyszłości Europy, które w Niemczech spotkały się ze zbyt małym zainteresowaniem."
TorstenKrauel, "DieWelt"
"Ta książka to połączenie biografii Angeli Merkel z analizą jej polityki zagranicznej."
EckhardStuff, "Kulturradio"
"Bardzo interesująca politycznie książka – wiele wyjaśniająca i rozsądna."
Theo Sommer, "DieZeit"
"Napisana w ciekawy sposób, przeplatana anegdotami. Książka zyskuje dzięki temu, że autor dotarł bezpośrednio do najwyższych struktur władzy w Berlinie."
Thomas Paulsen, "NeueZurcher Zeitung"

Wydawca: Filia
Typ okładki: okładka twarda
Liczba stron: 288
Wymiary: 15 x 21 cm
EAN: 9788363622350
Data wydania: 28-08-2013
Kategorie: polityka i politologia,
biografie > biografie i autobiografie,
biografie > postacie historyczne, politycy

Cena w sklepie: 9.99 zł

Informacje na tej stronie jest tylko dla odniesienia. Można kupić lub pobrać tę książkę w Internecie - www.swiatksiazki.pl