Alphaville. Witaj w mieście heroiny

Książka to bardzo udany rezultat współpracy eks-policjanta z Brooklynu i znanego felietonisty. Wkład tego pierwszego – Michaela Codelli –  to wspomnienia z pełnego przygód życia. Syn policjanta i wnuk szeregowego członka sycylijskiej mafii, wychował się w dzielnicy, w której miał później pracować, i poznał aż za dobrze jej ciemne sekrety. Ta wiedza ogromnie mu się przydała, kiedy został stróżem prawa, i pozwoliła działać tak skutecznie, że wśród przestępców zasłużył sobie na przydomek "Rambo". Historia jego zmagań z handlarzami narkotyków naprawdę wciąga, a jego głos brzmi przekonująco i autentycznie.
Bruce Bennett z kolei skrupulatnie odmalowuje obraz codziennego życia dzielnicy, nie szczędząc drobnych detali, dzięki którym historie te tchną realizmem. Ponadto wzbogaca wspomnienia swego współautora o fascynujące tło historyczne; dzięki niemu poznajemy wielokulturowy Brooklyn, którego oblicze kształtowały kolejne fale imigrantów, i historię jego przestępczego półświatka, zdominowanego przez mafię,  która zbijała fortuny na prohibicji.
Książka ma też bardzo dynamiczną, przemyślaną strukturę, w której opowieści o pracy policjanta przeplatają się z migawkami z dalszej przeszłości, a wszystko spina  w jedną całość motyw poszukiwań nieuchwytnego bossa narkotykowego, zwanego "Niebieskookim Davey’em".
To zajmująca i ciekawa pozycja, która szczególnie spodoba się wszystkim wielbicielom amerykańskich seriali policyjnych, a także filmów o mafii (Codella znał np. osobiście  – i o mało nie padł ofiarą – mafiosa, który był pierwowzorem jednego z bohaterów Chłopców z ferajny).

Wydawca: Muza SA
Typ okładki: okładka miękka
Liczba stron: 400
Wymiary: 14.5×20.5cm
EAN: 9788377587850
Data wydania: 24-09-2014
Kategorie: kryminał i sensacja > powieść sensacyjna

Cena w sklepie: 33.00 zł

Informacje na tej stronie jest tylko dla odniesienia. Można kupić lub pobrać tę książkę w Internecie - www.swiatksiazki.pl