Alpejscy wojownicy

Nie tylko Polacy zmienili wysokogórską wspinaczkę w narodowy sport. Nie tylko oni z ucieczki na najwyższe szczyty Ziemi uczynili sposób na życie. Choć Słoweńcy przegapili klasyczną erę himalajskich podbojów i pierwsze wejścia na ośmiotysięczniki, nadrobili straty na monumentalnych ścianach i granicach. Ich osiągnięcia przeszły na zawsze do historii podboju Himalajów.
Oto niezwykła historia wojowników spod góry Triglav
W swojej najnowszej książce Bernadette McDonald, autorka bestsellerowej "Ucieczki na szczyt", przygląda się losom kilku pokoleń himalaistów ze Słowenii – kraju, którego narodowym symbolem jest góra Triglav – i losom narodu, którego każdy członek musi na tę górę przynajmniej raz w życiu wejść.
Bohaterowie "Alpejskich wojowników" – Aleš Kunaver, Viki Grošelj,Tomaž Humar i inni – docierali znacznie dalej, a ich wyczyny na zawsze zmieniły historię światowego himalaizmu.
W książce "Alpejscy wojownicy" Bernadette McDonald ukazuje to tajemnicze pragnienie, które ciągnie wspinaczy ku otchłani, to kuszące królestwo przestrzeni i światła. Lektura jej książki pozwala mi zachować dumę z przynależności do tej ludzkiej wspólnoty nazywanej wspinaczami.
Wojtek Kurtyka, alpinista, autor "Chińskiego maharadży"

Wydawca: Agora SA
Typ okładki: okładka twarda
Liczba stron: 398
Wymiary: 17.0 x 22.0 cm
EAN: 9788326823244
Data wydania: 21-01-2016
Kategorie: literatura faktu,
podróże > książki podróżnicze

Cena w sklepie: 35.99 zł

Informacje na tej stronie jest tylko dla odniesienia. Można kupić lub pobrać tę książkę w Internecie - www.swiatksiazki.pl