Adam Daniel Rotfeld. W cieniu

Adam Daniel Rotfeld jest naukowcem, dyplomatą i erudytą. To on godził zwaśnione strony w zagrożonym wojną Naddniestrzu i współorganizował okrągły stół w czasie pomarańczowej rewolucji na Ukrainie. W książce "W cieniu" opowiada o kulisach najważniejszych wydarzeń, w których brał udział: negocjacjach rozbrojeniowych i pokojowych, mediacjach w lokalnych i międzynarodowych konfliktach, zakulisowych działaniach polskiej i światowej dyplomacji. Nie stroni przy tym od anegdot i nieznanych faktów. Cofa się także do bolesnych, najdalszych wspomnień, gdy jako dziecko ocalał z Holokaustu; wspomina edukację w PRL i swoje pierwsze – niewolne od wpadek – kroki w dyplomacji.
Rozmowy toczą się w cieniu wielkich postaci XX wieku: Kapuścińskiego, Miłosza, Baumana, Kołakowskiego, Kissingera, Kohla, de Gaulle’a, Jana Pawła II, Gorbaczowa i Giedrojcia – intelektualistów i mężów stanu, którzy wywarli wpływ na sposób myślenia Rotfelda. Z niektórymi spośród nich spotykał się, wymieniał poglądy, rozmawiał.

Wydawca: Agora SA
Typ okładki: okładka twarda
Liczba stron: 288
Wymiary: 14.5×22 cm
EAN: 9788326806841
Data wydania: 27-04-2012
Kategorie: literatura faktu > wywiad

Cena w sklepie: 33.00 zł

Informacje na tej stronie jest tylko dla odniesienia. Można kupić lub pobrać tę książkę w Internecie - www.swiatksiazki.pl