3ds Max 2012. Ćwiczenia praktyczne

Postać – kto zostanie bohaterem Twojego przedstawienia?
Scenografia – w jakiej przestrzeni umieścisz wykreowaną postać?
Ożywianie – jak tchnąć ducha w nieruchomą figurę?

Bądź kreatorem – zbuduj swój świat i wpraw go w ruch!
3ds Max już od ponad dwóch dekad króluje na rynku programów do tworzenia i animacji trójwymiarowej grafiki. Jednym ze źródeł tego sukcesu są spektakularne efekty, które można osiągnąć dzięki tej aplikacji. Wersja 2012 jest o tyle interesująca, że pozwala między innymi na niesamowite – dwudziestokrotne – przyspieszenie renderowania i umożliwia wstępny podgląd trójwymiarowej sceny w zakresie świateł, cieni czy faktur. To znacznie skraca czas potrzebny na dopracowanie tworzonej wizualizacji.
Książka "3ds Max 2012. Ćwiczenia praktyczne" ułatwi Ci wejście w świat komputerowych animacji. Dzięki niej dokładnie poznasz interfejs programu 3ds Max 2012 i nauczysz się wykorzystywać podstawowe narzędzia. Twoim zadaniem będzie stworzenie z prostych brył kompletnej postaci i nadanie jej rozmaitych atrybutów, a także opracowanie szkieletu umożliwiającego wprawienie jej w ruch. Ponadto dowiesz się, jak przygotować wnętrze, w którym będzie poruszała się Twoja postać. Ostatnim etapem jest jej ożywienie, czyli zaplanowanie jej działań. Poczuj się stwórcą i tchnij życie w swoje dzieło!
W książce zostały omówione m.in. następujące zagadnienia:
modelowanie postaci,
budowanie sceny,
skóra i szkielet, czyli jak przygotować postać do animacji,
animacja.
Baw się i zachwycaj animacjami w trójwymiarze!

Wydawca: Helion
Typ okładki: okładka miękka
Liczba stron: 240
Wymiary: 14 x 20,8 cm
EAN: 9788324641093
Data wydania: 10-04-2012
Kategorie: informatyka > Grafika komputerowa > 3ds max

Cena w sklepie: 28.00 zł

Informacje na tej stronie jest tylko dla odniesienia. Można kupić lub pobrać tę książkę w Internecie - www.swiatksiazki.pl