Miłość czy pieniądze

W niespełna pół roku po debiucie literackim ("Miłość czy sport") znany satyryk Ryszard Makowski proponuje kolejną dowcipną i przyjemną w odbiorze powieść, ze zwartą, a momentami zaskakującą fabułą.
"Miłość czy pieniądze" to dalsze perypetie redaktora sportowego Ryśka i jego narzeczonej, a zarazem przełożonej – Malwiny. Tym razem kanwą powieści jest poszukiwanie przez głównego bohatera pracy, po dyscyplinarnym zwolnieniu z redakcji gazety (nie bez znaczenia były tutaj dwa drinki w pubie "Pod Kogutem" oraz zemsta Naczelnego, głównego antagonisty Ryśka).
Znalezienie nowego miejsca zatrudnienia okazuje się dosyć trudne, nawet w takim mieście jak Warszawa. Romans z Malwiną przechodzi sinusoidalnie przez lepsze i gorsze momenty, ale udaje się doprowadzić do oświadczyn na Wielkanoc i związek osiąga stan oficjalnego narzeczeństwa.
Jeśli ktoś poszukuje książki, by wytchnąć przez chwilę, to "Miłość czy pieniądze" jest idealną propozycją. Drugi raz udało się Ryszardowi Makowskiemu stworzyć opowieść bez sztampy i banału.
"Miłość czy sport" była reklamowana sloganem wymyślonym przez Rafała Ziemkiewicza – "Najlepsza męska książka dla kobiet". "Miłość czy pieniądze" można polecieć jako "Drugą najlepszą męską książkę dla kobiet".

Wydawca: Grasshopper
Typ okładki: okładka miękka
Liczba stron: 380
Wymiary: 12.5 x 19.5 cm
EAN: 9788361725206
Data wydania: 04-05-2010
Kategorie: proza > proza polska > powieść

Cena w sklepie: 24.00 zł

Udostępnij to:

Informacje na tej stronie jest tylko dla odniesienia.
Można kupić lub pobrać tę książkę w Internecie - http://www.swiatksiazki.pl/