Fuzje i przejęcia. Dlaczego kończą się (nie)powodzeniem

Fuzje i przejęcia to często spektakularne wydarzenia. I choć nie są już nowym zjawiskiem  dopiero  Barbara Rozwadowska podjęła się próby ujarzmienia wiedzy na ich temat.  Książka Fuzje i przejęcia. Dlaczego kończą się (nie) powodzeniem jej autorstwa jest cennym zbiorem najważniejszych zagadnień związanych z procesem łączenia firm.
Autorka odpowiada na pytanie jak właściwie przeprowadzić działania oraz jak postępować po ich zakończeniu aby umożliwić odnalezienie się w nowej sytuacji pracownikom połączonych firm.  Autorka jako pierwsza zgłębia temat wpływu tego typu transakcji na społeczeństwo. Zauważa, że wiele z nich ma wymiar międzynarodowy i zachodzące zmiany, mające wpływ na społeczność lokalną, posiadają wymiar globalny. Fuzje i przejęcia dają możliwość realizacji strategii wzrostu przedsiębiorstwa. Należy jednak pamiętać że oprócz aspektu ekonomicznego niosą one ze sobą również psychologiczno – socjologiczne konsekwencje, które dotykają osoby najmniej zaangażowane w całe zdarzenie.
Ze względu na zgłębienie tematu integracji pofuzyjnej, książka ta będzie interesującą lekturą dla osób, na których spoczywa obowiązek zespojenia świeżo połączonych organizacji. Natomiast studenci i wykładowcy znajdą podczas lektury tej pozycji ciekawe analizy teoretyczne, w pełni wyczerpujące bogaty temat fuzji i przejęć.

Wydawca: Studio Emka
Typ okładki: okładka twarda
Liczba stron: 218
Wymiary: 15.5×22.5 cm
EAN: 9788360656129
Data wydania: 17-05-2012
Kategorie: poradniki > różne

Cena w sklepie: 40.50 zł

Udostępnij to:

Informacje na tej stronie jest tylko dla odniesienia.
Można kupić lub pobrać tę książkę w Internecie - http://www.swiatksiazki.pl/